PDA Mania - Diskuzní fórum: Nejnovější Energy ROM pro Touch Pro - Energy RAPHAEL 29022 Sense 2.5 Cookie.2.0 - Jul 06
  
Číst diskuzi
PDA Mania PDA Programy Windows Mobile Flashování WM
Nejnovější Energy ROM pro Touch Pro - Energy RAPHAEL 29022 Sense 2.5 Cookie.2.0 - Jul 06
Registrovat Pravidla fór FAQ Seznam uživatelů Dnešní příspěvky Hledat

Tisk diskuze

27-08-2011 02:07 Nejnovější Energy ROM pro Touch Pr... | Upravil/a Rendi 31-08-2011 01:12  
Avatar členastyle=

b0mb3rm4n
Uživatel
Rozkoukaný


Příspěvek: 12
Založený: 06.03.11
Bydliště: Ústecký kraj

Úroveň upozornění 0 +
Tak pánové a dámy, celé prázdniny jedu na této ROM a jsem s ní maximálně spokojen.
Zde je oficiální vlákno Energy ROM na Touch Pro- http://forum.xda-...p?t=536751

Testoval jsem již mnoho Energy ROM(cca rok a půl vždy nejnovější verze, sem tam i nějaká ta starší či TAEL a tak podobně) a v každé sem našel nějakou zásadní chybu, tedy až na 21916 Sense 2.5 Cookie 2.0 - Feb.14, ovšem v tomto buildu je nahoře tlačítko start, ok a softwarová tlačítka jsou poměrně malá, což se mi moc nezamlouvá(není to moc "finger friendly" Smile ), ale mohu tento build doporučit všem, kteří raději to klasické rozpoložení softwarových ovládacích prvků nebo radši místo prstů používají stylus.

bbooohaa Proč Energy ROM?
Ze všech ROM jde asi nejlépe upravovat k obrazu svému, do těchto ROM je k dispozici spousta aplikací, které přidávají systému různé důležité funkce a autor velmi často vydává nové verze, v kterých se snaží vychytat různé chybky a aktualizuje aplikace obsažené přímo v jeho ROM. Krom toho se mi velmi líbí základní vzhled Energy ROM, který je navíc velmi praktický(kontrastní), a také něm obsažené ikony. Další příjemnou věcí je možnost jednoduše počeštit HTC Sense, v němž je čeština již obsažena(např. v TAEL ROM je čeština odstraněna)

Popis Energy RAPHAEL ROM Jul 06 (Build 29022; Sense 2.5; Cookie.2.0) v několika bodech:

mrgreen - Dobré vlastnosti této ROM
1. Systém je velmi svižný - prostředí Sense má příjemnou odezvu a to i když mám v CHT zapnuté všechny efekty výchozí obrazovky, v přehrávač TCPMP přehrává videa s titulky celkem plynule narozdíl od jiných mnou testovaných ROM, neměl sem problémy ani s různými 3D hrami (jako např. HW akcelerované Call od Duty 2).
2. ROM je velmi stabilní - Myslím si že po téměř 2 měsících intenzivního testování to již mohu říci. Neobjevili se žádné potíže, které by vedli k softwarovému resetu nebo dokonce HR(pokud nepočítám problémy, způsobené určitými aplikacemi, které po jejich zamrznutí donutí k soft. resetu).
3. Spolu s radiem 1.17.25.09 mám stéle velmi dobrý signál(až na místa která jsou špatně pokrytá) a GPS se "chytne" běžně maximálně do minuty, kvalita hovorů je také velmi dobrá.
4. Zatím sem nenarazil na žádný závažný problém, který by mě donutil přejít od této skvělé ROM na jinou.

Angry - Chyby této ROM:
1. Jedna z docela nepříjemných věcí ovšem přetrvává i v této Energy ROM, a to že v rychlé nabídce kontaktů se občas dějí podivné věci, konkrétně to, že se k určitému kontaktu přiřadí jiné číslo (např. volám svému známému a dovolám se na záchrannou službu Grin ) nebo u kontaktu zmizí obrázek či kontakt zmizí úplně a toto dělají i kontakty, které si přidáte jako volný odkaz na výchozí obrazovku. Ale tato chyba byla snad ve všech Energy ROM co jsem testoval, takže raději používám rychlé vyhledáváni přímo v telefonní aplikaci.
2. V landscape modu(s vysunutou klávesnicí) se zobrazují v Sense tlačítka některých oken mimo obrazovku(např. u okna nastavení času v kalendáři), takže musíte zasunout klávesnici a v portrait modu potvrdit určitou volbu. V tom také nevidím až tak zásadní problém.
3. A poslední je problém samotného buildu, a to ten, že se okna některých aplikací nemusejí zobrazit úplně korektně(mohou být různě posunutá a dolní lišta může překrývat některé ovládací prvky), to je dáno rozdílnými velikostmi lišt.

Doufám že tato má stručná recenze vám pomůže s výběrem ROM a děkuji Vám, pokud jste ji dočetli až do konce. Jako bonus ještě přidám pár screenshotů obrazovek:

3x.cz/dm-36HX.jpg
Zde je vidět chyba, která občas ke kontaktu přiřadí jiné číslo (zde je místo Kvídova volání záchranná služba).

3x.cz/dm-9RUV.jpg
Při nastavení času v kalendáři v režimu landscape jsou SW tlačítka mimo obrazovku.

3x.cz/dm-CKCJ.jpg 3x.cz/dm-JNPL.jpg
Zde je pro inspiraci rozložení prvků na mé výchozí obrazovce v režimu Portrait a Landscape.

Budu rád, když se zde podělíte se svými zkušenostmi s touto ROM.
 
Nepřítomen
forum.xda-developers.com
27-08-2011 08:57 RE: Nejnovější Energy ROM pro Touch Pr...  
Avatar členastyle=

Rendi
Testér
Hlavní administrátor


Příspěvek: 326
Založený: 01.01.70
Bydliště: Šumperk na Moravě

Nálada:
Sad Sad

Jsem pouhý amatér!

Země: CZ
Mobil:
Pohlaví Muž
Browser: Camino
Věk: 36
Dík tohle je super příspěvek bohužel už nemám HTC Touch Pro 2 na opravně mi ho dokurvili svině skurvený. Teď nemám nic píšu od kámoše z netu hruza už se sem asi nedostanu .
 
Nepřítomen
http://myblog.9e.cz
28-08-2011 02:40 RE: Nejnovější Energy ROM pro Touch Pr... | Upravil/a b0mb3rm4n 28-08-2011 02:46  
Avatar členastyle=

b0mb3rm4n
Uživatel
Rozkoukaný


Příspěvek: 12
Založený: 06.03.11
Bydliště: Ústecký kraj

Úroveň upozornění 0 +
A co ti tam s ním udělali? Já tam měl nedávno Touch Pro a přišlo mi bez čočky světelného sensoru a s nafouklým akumulátorem Angry(ale zase na druhou stranu na něm všechno dali do kupy). Radši sem to ale vůbec neřešil, protože když sem si toho všiml, tak už bylo po záruce a navíc i kdyby to uznali, tak bůh ví co by tam s ním ještě vyvedli. Ta čočka takový problém není, akumulátor je pořád, přesto že je nafouklí, funkční. Navíc sem teď na aukru sehnal nový akumulátor za 150Kč i s poštovným.
Historie mobilních zařízení v mém vlastnictví:
Nokia 5110 => Siemens C75 => Sony Ericsson K310i => HTC Magician => HTC Hermes => HTC Raphael
 
Nepřítomen
forum.xda-developers.com
28-08-2011 09:25 RE: Nejnovější Energy ROM pro Touch Pr... | Upravil/a Rendi 28-08-2011 09:45  
Avatar členastyle=

Rendi
Testér
Hlavní administrátor


Příspěvek: 326
Založený: 01.01.70
Bydliště: Šumperk na Moravě

Nálada:
Sad Sad

Jsem pouhý amatér!

Země: CZ
Mobil:
Pohlaví Muž
Browser: Camino
Věk: 36
Vysrali mi usb nabijeni a tak sem se koukl co ve vnitr poskodili ze nejde zapnout a vsiml sem si ze poskodili zakladni desku a odstranili nekolik malich soucastek od usb napajeni mam bateriji zadni kryt a funkcni displey jinak kompletne odrovnanej. Pristi mesic si koupim HTC Desire HD Taky uz mi nejde ani titn 2 vubec nabijet jen kdyz ho vypnu.

Rozhodne me moc mrzi ze jiz nemohu testovat tyto skvele romky sem velky fanousek energy, bohuzel uz premyslim o novem mobilu kde bude i zaruka na 2 roky , uz nikdy si nevemu pofiderni mobil bez zaruky Sad
 
Nepřítomen
http://myblog.9e.cz
Přejít na fórum:
Forum powered by fusionBoard
Sdílet tuto diskuzi

Přihlášení


Vstup na web pda-mania
Registrovaní uživatelé mají víc možností.

Registrovat


Přihlašovací Zona
Přihlásit

Zmenit Vzhled:
Statistiky

Svátek má: Marcela



Shoutbox
Pro přidání zprávy do shoutboxu, musíte být přihlášeni.

   Rendi 78.80.27.59
11/01/2020 12:22
BuBuBu

   Rendi 46.33.112.71
09/01/2020 23:13
Myslíš že se přes to přihlašuji to by nějak nešlo sorry zapoměl jsem ti to předtím říct ale tak to bylo i přes superman jestli pamatuješ.

   Rendi 46.33.112.71
09/01/2020 23:08
Totiž ty jsi Admin nemůžeš se přihlásit přes obyčejný přihlašovací panel. Tam je ověření při přihlašování stejně kvůli spam bootum ne že bych to tam dál schválně.

   Rendi 46.33.112.71
09/01/2020 22:40
2012.tode.cz je fuč ale nevadí jeden web máme a to stačí.A dva bych nestačil.

   Rendi 46.33.112.71
09/01/2020 22:19
Musíš použít ještě to co jsem ti poslal

Statistiky

Vygenerované za: 1.01 sekund


pageup.gif


pageup.gif

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
Vzhled upravil Rendi
Dále použit Gradient barevných odkazů a cursor .css